´╗┐
   V├Żber trad├şci├ş a kult├║rnych podujat├ş:
Janu├ír: Starostovsk├Ż ples
Febru├ír: Ve─żkobielsky ples 
Marec: V├Żst. v├şna a v├Żstava Biel Vinalia
Apr├şl: turnaj stoln├ęho tenisu
M├íj: ryb├írske preteky, s├║┼ąa┼ż vo varen├ş gul├í┼íu, de┼ł matiek, Bielsky beh,
J├║n: turnaj futbalistov a BielFest,
J├║l: hody Mal├ęho Bielu, ┼íutika fest - s├║┼ąa┼ż netradi─Źn├Żch plavidiel, futbal
September: hody V. Bielu, v├Żstava zeleniny a ovocia,
Okt├│ber: Star┼í├şm, Halloween party,
November: Sv├Ątokatar├şnske po┼żehnanie v├şna, Katar├şnska z├íbava,
December: Mikul├í┼í, Viano─Źn├ę trhy, Viano─Źn├ę sl├ív. a zab├şja─Źka, Silvester

Inzercia  |  D├┤le┼żit├ę kontakty  |  V├Żber firiem   |  Obecn├Ż ├║rad  |  Kontakt na web

 
 

HOME

NOVINKY

OBECN├Ł ├ÜRAD

B├ŁVANIE VO VE─ŻKOM BIELI

VETERINÁR

UPRATOVANIE

 
   Hist├│ria obce  |  Historick├ę pamiatky  |  Ka┼ítie─ż  |  Mapa a miesta  |  Vo─żn├Ż ─Źas  |  Doprava  |  Trad├şcie a festivaly  |  N├íu─Źn├Ż chodn├şk  |  Farnos┼ą  |  Probl├ęmy   
   Vitajte na neofici├ílnych str├ínkach obce Ve─żk├Ż Biel v okrese Senec pri Bratislave

  facebook skupiny:  Cestovanie  |  Zaujimavosti  

  Neoby─Źajn├Ż ka┼ítie─ż z 18. storo─Źia
Neoby─Źajn├Ż ka┼ítie─ż z 18. storo─Źia le┼żiaci v centre obce Ve─żk├Ż Biel patr├ş medzi najv├Ą─Ź┼íie ka┼ítiele na Slovensku. Vystriedal mnoh├Żch majite─żov, bol v ┼łom dokonca ├║stav pre chor├Żch, no zasl├║┼żi si ove─ża lep┼íiu bud├║cnos┼ą. Bohat├ę zdobenie stien, mohutn├í poschodov├í stavba a mno┼żstvo priestoru by e┼íte st├íle mohlo ─Źo pon├║knu┼ą s├║─Źasnosti. Viac...
  B├Żvanie vo Ve─żkom Bieli
b├ŻvanieB├Żvanie vo Ve─żkom Bieli u┼ż z hist├│rie mnoh├ş brali ako v├Żhodn├║ polohu ne─Ćaleko Bratislavy, ale e┼íte bli┼ż┼íie k okresn├ęmu mestu Senec. Pokojn├í a dobr├í atmosf├ęra v obci s dobr├Żm pr├şstupom na dia─żnicu a na ostatn├ę spoje pon├║ka tie┼ż zem vhodn├║ na pestovanie plod├şn, mel├│nov a vini─Źa. Z├íhrady s├║ tu preto pln├ę zeleniny a ovocia. Atraktivitu b├Żvania vo Ve─żkom Bieli si uvedomuj├║ aj developersk├ę spolo─Źnosti... Viac v b├Żvan├ş...
 
 Novinky
Pre─Ź├ştajte si ─Źl├ínky a novinky
    
 Pozv├ínka na viano─Źn├ę trhy 2018

V├Żbor ZO - SZZ vo Ve─żkom Bieli, V├ís ─Źo najsrde─Źnej┼íie poz├Żva na 14. ro─Źn├şk z├íhradk├írskeho viano─Źn├ęho trhu vo Ve─żkom Bieli d┼ła 8. decembra 2018 v kult├║rnom dome vo Ve─żkom Bieli.
Sobota 8.12. 2018 od 9,30 hod do 18,00 hod

Ste remeseln├şci, z├íhradk├íri i ostatn├ş ob─Źania chcete sa prezentova┼ą a pred├íva┼ą na trin├ístom z├íhradk├írskom viano─Źnom trhu vo Ve─żkom Bieli?
Prihl├íste sa organiz├ítorom: ZO SZZ Ve─żk├Ż Biel
Pros├şme nahl├ísi┼ą predaj na viano─Źn├Żch trhoch do 2.12.2018 na tel:
O905 301134 J├ín Medelsk├Ż, alebo mail: jan.medelsky@gmail.com
O903 434 302 Skovajsa Michal
O902 053 789 Ján Kaloud, alebo mail: jan.kaloud@centrum.sk

V├Żbor ZO SZZ vo Ve─żkom Bieli ┼żiada predajcov na viano─Źn├Żch trhoch 2018 aby sa ─Źo najsk├┤r prihl├ísili organiz├ítorom, z organiza─Źn├Żch d├┤vodov.
Poplatok za 1st├┤l je 4,-ÔéČ
O ob─Źerstvenie sa postar├í ZO SZZ Ve─żk├Ż Biel.
Te┼í├şme sa na hojn├║ ├║─Źas┼ą predajcov i kupuj├║cich. Prajeme V├ím pre┼żitie kr├ísnych predviano─Źn├Żch chv├ş─ż na na┼íom ┼ítrn├ístom z├íhradk├írskom viano─Źnom trhu.

V├Żbor ZO ÔÇô SZZ vo Ve─żkom Bieli

 
  Vidiek a doprava, to je pastva pre z├íkon ;)

Priatelia, nemudrujem, nepou─Źujem, berte to pros├şm, ako ├║vahu, mo┼żno motiv├íciu...

Je pravda, ┼że z├íkony platia pre ka┼żd├ęho rovnako, ale zrejme na vidieku (─Źi priam na dedine), zrejme oslabuj├║... Asi je to aj t├Żm, ┼że si tu ┼żijeme spokojne a mo┼żno aj trochu vo─żnej┼íie a ver├şm, ┼że hlavne v zdrav├ş a v pohode. A presne o to mi ide, POZOR ! V┼żdy v strehu ;)... CEL├Ł ─îL├üNOK

Otvori┼ą cel├Ż ─Źl├ínok

 
  POZV├üNKA NA OBECN├Ü V├ŁSTAVU OVOCIA A ZELENINY

V├Żbor ZO SZZ vo Ve─żkom Bieli V├ís poz├Żva na Okresn├║ v├Żstavu ovocia, zeleniny a kvetov, ktor├í sa uskuto─Źn├ş d┼ła 23.9.2018 v ka┼ítieli vo Ve─żkom Bieli. Z├írove┼ł prebehne aj s├║┼ąa┼ż v aran┼żovan├ş kvetov (dorast, dospel├ş)

Okresn├í v├Żstava ovocia, zeleniny a kvetov

  • Preberanie vzoriek ÔÇô 22.9.2018 od 14,00 ÔÇô19,00 hod

  • D┼ła 23.9.2018 v├Żstava bude otvoren├í od 13,00 do 20.00 hod

  • D┼ła 24.9.2018 od 9,00 ÔÇô 12,00 bude v├Żstava otvoren├í pre ┼íkolsk├║ ml├íde┼ż

  • Rozoberanie v├Żstavy d┼ła 24.9.2018 od 13.00 do 17.00 hod.

  • Pros├şme ob─Źanov obce aby, pod─ża mo┼żnosti poskytli na v├Żstavu ovocia, zeleniny a kvetov, aj uk├í┼żku star├ęho n├íradia, strojov a vec├ş, ktor├ę boli pou┼ż├şvan├ę v po─żnohospod├írskej praxi v minulosti.

  • Kontaktn├ę tel. ─Ź├şsla: 0902 053 789 alebo 0905 301 134

  • Poz├Żvame host├ş, ob─Źanov na┼íej obce i v┼íetk├Żch ─Źlenov SZZ.

  • Pr├ş─Ćte podpori┼ą na┼íe podujatie a pre┼żi┼ą pr├şjemn├ę nede─żn├ę popoludnie.

  • O ob─Źerstvenie bude postaran├ę!

V├Żbor ZO SZZ

    
  BIELFEST 2018

ZO Slovensk├ęho zv├Ązu z├íhradk├írov vo Ve─żkom Bieli a country kapely Samorast (┼áenkvice), Countryfied (BA), Vi┼í┼ła (Ostro┼żsk├í Lhota), Brok├íto (BA), JAKO KEDY (Dubovany), Pav├║ci z Pezinka (Pezinok) V├ís poz├Żvaj├║ na 9. ro─Źn├şk popoludnia s country hudbou v sobotu 25. augusta 2018 o 15:00 hod. na n├ídvor├ş pred barokov├Żm ka┼ítie─żom vo Ve─żkom Bieli

Vstupn├ę dobrovo─żn├ę, ob─Źerstvenie zabezpe─Źen├ę! ─îo viac si ┼żela┼ą? Va┼íu pohodu a skvel├Ż z├í┼żitok!!!. 

    
 DE┼ç OBCE VE─ŻK├Ł BIEL na fotografi├ích

Op├Ą┼ą raz zas pr├şjemn├ę a ├║stretov├ę posedenie, z├í┼żitok, z├íbava (hudba, tanec, klob├ísa...), a┼ż do r├ína bieleho..., de┼ł obce Ve─żk├Ż Biel 2018, jednoducho nesklamal aj v programe od a po z.

Na sl├ívnostnom obede okrem dejate─żov obce, p├ína starostu, ─Źi poslancov miestneho zastupite─żstva (tak radu star┼í├şch, alebo mladej nastupuj├║cej gener├ície), bolo mo┼żn├ę stretn├║┼ą aj ─żudov├║ tane─Źn├║ skupinu ─Źi starostu a ob─Źanov z dru┼żobnej obce SZANY s ktorou Ve─żk├Ż Biel, u┼ż roky kult├║rne a spolo─Źensky ├║spe┼íne spolupracuje. Darmo trad├şcie a kult├║ru treba cti┼ą, s├║ to hodnoty ktor├ę n├ís ur─Źite obohacuj├║ a pos├║vaj├║ vpred. P├ín far├ír po┼żehnal sl├ívnostn├ę jedl├í na stoloch, ale aj v kuchyni ;) ...a mohlo sa hodova┼ą.

Bohat├Ż program, a sprievodn├ę akcie pre deti aj ml├íde┼ż, star┼í├şch aj mlad┼í├şch ur─Źite bolo z ─Źoho vybera┼ą, ─Źi aspo┼ł oko pop├ís┼ą ba priam v du┼íi pookria┼ą ;) Koniec koncov ani bubnov├í show, ktor├í ver├şm prebrala nie len ┼áportov├║ ulicu, nedala bodku celodennej z├íbave, pr├íve naopak a ani prav├ę, letn├ę po─Źasie n├ís neodradilo a v epicentre akcie sa stretlo ─żudu ne├║rekom. S v├şnom, pivom, ─Źi pri pe─Źenom prasiatku, alebo in├Żch dobrot├ích vrava a svie┼ża hudba gradovala, proste bolo n├ím fajn. ┼Żiv├í hudba pod stanom (lep┼í├ş ne┼ż ÔÇ×PohodaÔÇť ) a r├┤znorod├í z├íbava kon─Źiaca v rann├Żch hodin├ích prezvu─Źala dedinu, energickou a svie┼żou n├íladou, u┼ż tradi─Źne obohaten├í aj o fam├│zny oh┼łostroj, jednoducho z├í┼żitkov ne├║rekom, ve─Ć kto nebol pos├║di aj pod─ża foto... e┼íte raz v─Ćaka v┼íetk├Żm a o rok dovi!

VB  

   

    
  DE┼ç OBCE VE─ŻK├Ł BIEL 2018
Obec Ve─żk├Ż Biel poz├Żva obyvate─żov, ale aj n├ív┼ítevn├şkov na oslavy D┼ła obce Ve─żk├Ż Biel 2018. Pripraven├Ż je pre v├ís bohat├Ż program. V┼íetky podrobnosti n├íjdete na ofici├ílnych str├ínkach obce: http://www.velkybiel.eu

    
  Z├║─Źastnite sa na praktick├Żch uk├í┼żkach rezu ovocn├Żch stromov
Realiz├ícia - z├íhrady v are├íli dru┼żiny vo Ve─żkom Bieli na
Praktick├ę vzdel├ívanie v oblasti ovocin├írstva.

V├í┼żen├ş spoluob─Źania a z├íhradk├íri.
V├Żbor ZO SZZ V├ím d├íva do pozornosti, ┼że sa n├ím podarilo v spolupr├íci s obecn├Żm ├║radom vo Ve─żkom Bieli z├şska┼ą mo┼żnos┼ą vyu┼ż├şva┼ą are├íl dru┼żiny vo Ve─żkom Bieli na prezenta─Źn├║ z├íhradu, kde by sa malo robi┼ą praktick├ę vzdel├ívanie v oblasti ovocin├írstva.
Na┼íim z├ímerom je realizova┼ą uk├í┼żkov├║ z├íhradu, kde bude mo┼żn├ę organizova┼ą r├┤zne predn├í┼íky spojen├ę s uk├í┼żkami rezu strom─Źekov, vyu┼ż├şvan├şm vybran├Żch ─Źast├ş pozemku na pestovanie rastl├şn, na ktor├Żch je mo┼żn├ę uk├í┼żkovo realizova┼ą r├┤zne pestovate─żsk├ę z├ísahy:

1. V├Żsadbu ovocn├Żch drev├şn ÔÇô sortiment
2. V├Ż┼żiva ovocn├Żch drev├şn ÔÇô hnojenie
3. Vegetat├şvne rozmno┼żovanie drev├şn
4. Rez ovocn├Żch drev├şn ÔÇô jadrov├şn a k├┤stkov├şn
5. Vr├║b─żovanie, vr├║b─żovanie do boku a o─Źkovanie
6. ┼ákodcovia ovocn├Żch drev├şn a ochrana ovocn├Żch drev├şn

Rovnako by sme chceli vyu┼ż├şva┼ą tento priestor aj na organizovanie mal├Żch z├íhradk├írskych spolo─Źensko-kult├║rnych stretnut├ş.  Zatia─ż na danom pozemku prebiehaj├║ prvotn├ę ├║pravy za ├║─Źelom z├şskania priestoru na pestovanie vybran├Żch rastl├şn a strom─Źekov. ├Üpravy s├║ realizovan├ę svojpomocne formou brig├ídy ─Źlenov z├íhradk├írskeho zv├Ązu na┼íej Z├íkladnej organiz├ície SZZ. Pri tejto pr├şle┼żitosti v├ís chceme po┼żiada┼ą o akt├şvnu ├║─Źas┼ą na spom├şnan├Żch brig├ídach, o term├şnoch ktor├Żch v├ís budeme v─Źas informova┼ą.

Rovnako v├ís chceme po┼żiada┼ą o ozn├ímenie r├┤znych n├ívrhov a pripomienok k vyu┼ż├şvaniu tohto priestoru. Chceme dosiahnu┼ą, aby bol priestor vyu┼ż├şvan├Ż efekt├şvne a sl├║┼żil svojmu ├║─Źelu.
Ver├şme, ┼że n├ím pom├┤┼żete a te┼í├şme sa na ─Ćal┼íiu a nov├║ spolupr├ícu
V├Żbor ZO SZZ

    
  Z├║─Źastnite sa na praktick├Żch uk├í┼żkach rezu ovocn├Żch stromov
Slovensk├Ż zv├Ąz z├íhradk├írov aj v tomto roku usporad├║va praktick├ę vzdel├ívanie v oblasti ovocin├írstva pod veden├şm predsedu Ing. Eduarda Jakubeka v Bratislave, Nitre, Tren─Ź├şne, Banskej Bystrici a v Pre┼íove. Vyu┼żite bezplatn├║ mo┼żnos┼ą a nau─Źte sa o ovocn├ę stromy stara┼ą ako profesion├íl.

V┼íetky potrebn├ę inform├ície a kontakty n├íjdete na webe Slovensk├ęho zv├Ązu z├íhradk├írov (www.zvazzahradkarov.sk) v ─Źasti Praktick├ę vzdel├ívanie v oblasti ovocin├írstva alebo na telef├│nnom ─Ź├şsle 0949 883 678.

    
 Baz├ęn, alebo ÔÇ×ba┼żina ?ÔÇť... to je ot├ízka ÔÇô T├ęma ─Źistenia a filtr├ície baz├ęnov
Skuto─Źne, nie je ─Ćaleko od drobn├ęho rozdielu a nie je k tomu treba ani ve─ża pr├íce. Ak si niekto mysl├ş, ┼że bez ch├ęmie to d├í, je na obrovskom omyle! Bez ch├ęmie a v teple, je to sk├┤r cesta k bio baz├ęnu, alebo k u┼ż spomenutej ba┼żine. Ani na┼ía ┼áutrovka to u┼ż nezvl├ída v tom naj n├ípore, tak to pochopite─żne nezvl├ídne ani men┼íie prevedenie baz├ęna do cca 30-50 m3..., pri─Źom aj tu plat├ş k├║panie na vlastn├║ zodpovednos┼ą a nebezpe─Źenstvo a to doslova ;)

Z├ísada je, pri ┼ítarte baz├ęna otestova┼ą vodu po napusten├ş a obratom viete s ─Ź├şm m├íte do─Źinenia. Vodu nap├║┼í┼ąame len ─Źist├║ a do ─Źist├ęho baz├ęna ;) K dispoz├şci├ş je nieko─żko testerov, kvapkov├ę, elektrick├ę, pr├║┼żkov├ę, tabletkov├ę a podobne (u┼ż tu m├┤┼że ─Źlovek pre┼íustrova┼ą kopec financi├ş). Pre─Ź├ştajte si cel├Ż ─Źl├ínok o ─Źistote baz├ęnov...

    
  Neporiadok a ─Źistota v obci Ve─żk├Ż Biel
V d├ívnom ─Ź├şsle Biel─Źana sme V├ím v skratke predostreli o ─Źom budeme pojedn├íva┼ą ─Ćalej, ke─Ć┼że sez├│na k├║pania je na svojom prelome a d├║fame, ┼że po─Źasie k n├ím bude e┼íte milostivej┼íie, ale frekvencia tla─Źe sa zna─Źne zmenila, budeme V├ím teda tieto inform├ície reprodukova┼ą neofici├ílne cez n├í┼í web, ver├şme ┼że to bude pru┼żnej┼íie ;)

Ned├í mi, ale nevr├íti┼ą sa v┼íeobecne, e┼íte k t├ęme upratovania, alebo celkovej ─Źistoty aj v obci. D┼ła 10.7. okolo poobedia som odniesol sklo do separovan├ęho odpadu pri ┼íkole a aj h─ża, zrazu som nevedel ─Źi som pri odpade so sklom, alebo skl├ídke plastov...

Nepou─Źujem, ale na jednej strane je fajn, ┼że si majitelia daj├║ pr├ícu a zozbieraj├║ odpad, ale neodlo┼żia ho na spr├ívnom mieste? V obci m├íme predsa aj odvoz plastov, pod─ża rozpisu, ktor├Ż je vo─żne dostupn├Ż na webe, alebo obecnom ├║rade... Roboty ve─ża a ─Źasu m├ílo, chcel som odstr├íni┼ą odpad s├ím, ale niekto ma predbehol, tak d├║fam, ┼że tak├ęto miesta u┼ż nebud├║ a d├íme svojej pokro─Źilej kult├║re za dos┼ą ;)

    
  Bielsky kotl├şk 2018 - s├║┼ąa┼ż vo varen├ş gul├í┼íu
Bielsky kotl├şk 2018 - s├║┼ąa┼ż vo varen├ş gul├í┼íu
19. m├íj 2018 od 8:00 hod. pri jazere vo Ve─żkom Bieli
Prihlasovanie t├şmov do s├║┼ąa┼że a bli┼ż┼íie inform├ície na miestnom obecnom ├║rade alebo na tel.: 02/4591 6221. Cenu z├şska aj t├şm za najorigin├ílnej┼íie vizu├ílne prevedenie st├ínku! Te┼í├şme sa na v├ís!
Organiz├ítorom je Obecn├Ż ├║rad Ve─żk├Ż Biel.
 

    
   15. marca 2018: Op├Ą┼ą v z├íhrade p├ína Alexandra Nov├íka
Pre ve─żk├Ż ├║spech a porovnanie pr├íc ─Źi n├íro─Źnosti v inom prostred├ş sme sa op├Ątovne stretli v z├íhrade p├ína Alexandra Nov├íka pod ak─Źn├Żm, presn├Żm a odborn├Ż strihom pevnej a po nieko─żko hodinovej pr├íci st├íle silnej ruky p├ína Eduarda Jak├║beka. D┼ła 15.3. bolo chladnej┼íie po─Źasie, ale ani to n├ís neodradilo a primerane sme sa po skon─Źen├ş rozohriali pri rozk├║renej peci a pohosten├ş, ktor├ę n├ím pripravili v tejto dobrej a veselej rodine. Spr├ívne nad┼íenie n├ís hnalo od stromu k stromu a priam tane─Źn├ę uk├í┼żky u─Źite─ża, prostredn├şctvom jednoduch├ęho... PRE─î├ŹTAJTE SI ─îL├üNOK>>>>
    
   8. marca 2018: Rez ovocn├Żch stromov
Z├íhrada a rez stromovV├Żbor ZO ÔÇô SZZ vo Ve─żkom Bieli pod veden├şm p├ína J├ína Kalouda usporiadal, ako tradi─Źn├í a miestna z├íhradk├írska organiz├ícia akciu priamo v ter├ęne o reze ovocn├Żch stromov a to 8.3.2018 u p├ína J├ína Medelsk├ęho v z├íhrade, pod odbornou z├í┼ítitou p├ína profesora Ivana Hri─Źovk├ęho, ktor├ęho ve─żkos┼ą a odbornos┼ą nemus├şme ani bli┼ż┼íie predstavova┼ą. Dobrovo─żn├í udalos┼ą bola gr├ítis, tak pre ┼íirok├║ verejnos┼ą ako aj pre ─Źlenov, bolo treba skuto─Źne len pr├şs┼ą a u┼żi┼ą si potom aj hojn├ę ob─Źerstvenie v dobrej priam rodinnej atmosf├ęre Medelsk├Żch, za ─Źo im pr├ívom patr├ş na┼ía ve─żk├í v─Ćaka. PRE─î├ŹTAJTE SI ─îL├üNOK>>>>
    
   BIELVINALIA 2018
Tradi─Źne aj tento rok sa v na┼íej obci konala v├Żstava v├şn a to u┼ż 13. ro─Źn├şk Biel Vinalia 2018, http://www.bielvinalia.sk/site/, 17.3.2018 v miestnom kult├║rnom stredisku, kde si v├şnka ─Źestne zasl├║┼żili svoje miesto, cenu ─Źi nejednu pochvalu pri ┼í┼ąavnatej ko┼ítovke ;)

Neprehliadnute─żn├Ż p├║ta─Ź V├ís presne nasmeroval, cez vstupn├Ż port├íl k z├şskaniu Bielskeho Ko┼ítpasu, katal├│gu so s├║┼ąa┼żn├Żm kup├│nom a samozrejme degusta─Źn├ęho poh├íra. Hor sa priam do varu diania a udalost├ş, veselej n├ílady, ─Źi business ┼íumu aj ke─Ć som o─Źak├íval viac bli┼ż┼íie prostredie be┼żn├ęmu ─żudu, ako komer─Źnos┼ą celej akcie, ale zrejme sme tam boli v nespr├ívnom ─Źase resp. nie po cel├║ dobu od cca 12:00 do 21:00 ;) , to chce fakt tr├ęning a v├Żdr┼ż :-)

Skoro 40 str├ín bohat├ęho katal├│gu nazna─Źuje mohutnos┼ą podujatia, ─Źo ur─Źite te┼í├ş aj miestnu vin├írsku komunitu, ako aj fakt, ┼że sa v├Żstava kon├í u n├ís. Z├ísluha patr├ş spolku vinohradn├şkov, vin├írov a priate─żov v├şna vo Ve─żkom Bieli, ktor├ş zrejme kr├í─Źaj├║ spr├ívnym smerom.
Po─Źetn├í degusta─Źn├í komisia 1 ÔÇô 9 (cca 46 degust├ítorov - posudzovate─żov) zaru─Źovala spr├ívne pos├║denie v├şn, pod odborn├Żm veden├şm p├ína Romana Janou┼íka, pri dodr┼żiavan├ş ┼ítat├║tu s├║┼ąa┼że a odpor├║─Źaniami medzin├írodnej organiz├ície O.I.V. Posudzovala sa u┼ż vopred 28.02.2018, ─Ź├şros┼ą a farba vo vzh─żade, v├┤┼ła jej intenzita, harm├│nia, perzistencia a celkov├Ż dojem ur─Źil poradie zlat├í, strieborn├í, bronzov├í medaila. Alebo ┼íampi├│n v├Żstavy udelen├Ż na z├íklade z├ívere─Źn├ęho rozstrelu nominovan├Żch v├şn z jednotliv├Żch komisi├ş v kateg├│ri├ş 1-4, Biele Such├ę, Biele Ostatn├ę, Ru┼żov├ę, ─îerven├ę.

Sl├║┼żi ku cti aj miestnych vin├írov, ┼że medzi ocenen├Żmi boli aj zvu─Źn├ę men├í ako Vin├írstvo Navara, Tom├í┼í B├│na, J├ín Kraj─Źovi─Ź, Vin├írstvo Korba┼í a samozrejme ─Ćal┼í├ş, ─Źi u┼ż cenou starostu Ve─żk├ęho Bielu Antona Dantera, cenou spolo─Źnosti Plantago, cenou Spolku vinohradn├şkov, vin├írov a priate─żov v├şna vo Ve─żkom Bieli, alebo cenou Malokarpatskej Vinnej Cesty.

Pre doplnenie e┼íte trochu ├║dajov (a boli sme aj milo prekvapen├ş, ┼że zast├║penie, bolo medzin├írodn├ę...), celkovo 85 producentov a to z obce Ve─żk├Ż Biel, Pezinok, Sv├Ąt├Ż Jur, Bratislava, Limbach, Vini─Źn├ę, Modra, Vinosady, Bernol├íkovo, Galanta, Gols, Tom├í┼íov, Trnava, Zelene─Ź, ┼áenkvice a ┼Żeliezovce.
Po─Źet vzoriek ─Źinil celkovo za ru┼żov├ę 61, biele 274 a ─Źerven├ę 89. Zast├║penie ro─Źn├şkov od 2002 ÔÇô 2017 z toho cca 178 strieborn├Żch a 58 zlat├Żch... at─Ć. Zasko─Źilo n├ís, ┼że niektor├ę vzorky u┼ż neboli okolo 14:00 dostupn├ę , ─Źo v┼íak sved─Ź├ş o ve─żkom z├íujme o ne.

Aby sme na nikoho nezabudli... V├Żsledky: http://2018.bielvinalia.sk/
Ve─ża zdaru, ─Źes┼ą Va┼íej pr├íci a len tak ─Ćalej ;)
http://www.mvc.sk/sk/clenovia/spolok-vinohradnikov-vinarov-a-priatelov-vina

Edita Kr├ílov├í a Branislav Vl─Źek ;)

       

 

    
  V├Żstava z├íhradk├írov 2017
V├Żstava z├íhradk├írov vo Ve─żkom Bieli je ka┼żdoro─Źne spolo─Źenskou udalos┼ąou. Je toti┼ż pr├şle┼żitos┼ąou stret├ívok miestnych z├íhradk├írov, ale aj n├ív┼ítevn├şkov mimo obce, ktor├ş vedia oceni┼ą z├íhradk├írske ├║silie a ├║spechy, ako aj chu┼ą. Z├íhradk├írska v├Żstava je v ka┼żdom pr├şpade spolo─Źensk├ę podujatie, ktor├ę n├ím dokazuje, ak├Ż je svet okolo n├ís pestr├Ż a chutn├Ż. PRE─î├ŹTAJTE SI ─îL├üNOK>>>>

    
  COUNTRY FESTIVAL BIELFEST, 8. ro─Źn├şk u┼ż 26. augusta 2017

ZO Slovensk├ęho zv├Ązu z├íhradk├írov vo Ve─żkom Bieli a country kapely: Samorast (┼áenkvice), Countryfied (BA), Plamene (BA), Kamion (TT), JAKO KEDY (Dubovany), Balzam (BA) V├ís poz├Żvaj├║ na 8. ro─Źn├şk popoludnia s country hudbou v sobotu
26. augusta 2017 o 14:00 hod. na n├ídvor├ş pred barokov├Żm ka┼ítie─żom vo Ve─żkom Bieli
Vstupn├ę dobrovo─żn├ę, ob─Źerstvenie zabezpe─Źen├ę!
─îo viac si ┼żela┼ą? Va┼íu pohodu a skvel├Ż z├í┼żitok!!!

 
Obec Ve─żk├Ż Biel, nach├ídzaj├║ca sa medzi Sencom a Bratislavou, je zauj├şmav├í svojim ve─żk├Żm zabudnut├Żm barokov├Żm ka┼ítie─żom, v├Żstavami v├şna, ─Źi k├║pan├şm. Ka┼żdoro─Źne sa tu v┼íak kon├í aj country festival. 8. ro─Źn├şk BielFestu sa kon├í 26. augusta 2017 pr├íve v are├íli ve─żk├ęho ka┼ítie─ża, ku ktor├ęmu sa be┼żne n├ív┼ítevn├şk nedost├íva, ke─Ć┼że nie je verejnosti pr├şstupn├Ż. ─îl├ínok na zn.sk
    
 De┼ł obce Ve─żk├Ż Biel, 5.8
De┼ł obce Ve─żk├Ż Biel u┼ż tradi─Źne aj v roku 2017 priniesol bohat├Ż program, kult├║rne vyst├║penia a mnoho zauj├şmav├Żch interpretov a podujat├ş, ktor├ş spr├şjemnili 5. august spestren├Ż oh┼łostrojom. Zaspievali RObo Kaz├şk, Igor Kme┼ąo ml., kapela Nostalgia, vyst├║pili ├Źrske tance Kira a Jasmyn Meredith, Ambrus Lelkes Simona a aj miestne deti. Bud├║ci rok sa nepochybne De┼ł Obce Ve─żk├Ż Biel bude kona┼ą op├Ą┼ą. Te┼í├şme sa na V├ís o rok.

    
 Otvorenie n├íu─Źn├ęho chodn├şka ┼áalapersk├í hora 2017
Vin├írsko-ovocin├írsky chodn├şk ┼áalapersk├í hora

V├Żbor ZO SZZ V├ís srde─Źne poz├Żva na otvorenie sez├│ny 2017 a predstavenia novej oddychovej z├│ny n├íu─Źn├ęho chodn├şka ┼áalapersk├í hora spojen├ęho s varen├şm gul├í┼ía. Gul├í┼í za─Ź├şname vari┼ą o 8:00 d┼ła 18.6.2017 pri tabuli ─Ź. 4. t.j. pri studni J├ína Nepomuck├ęho. S jeho konzum├íciou po─Ź├ştame okolo 11:00 hod..

 

Program otvorenia sez├│ny 2017 na n├íu─Źnom chodn├şku ┼áalapersk├í hora:

├Ü─Źas┼ą na otvoren├ş ponech├ívame na individu├ílnych mo┼żnostiach z├║─Źastnen├Żch (pe┼ío, bicykel, auto). Predstav├şme V├ím n├í┼í n├íu─Źn├Ż chodn├şk a n├ívrh novej oddychovej z├│ny. Jednou z mo┼żnosti je absolvova┼ą trasu n├íu─Źn├ęho chodn├şka s ukon─Źen├şm prech├ídzky v bode, kde bude pod├ívan├Ż gul├í┼í, alebo pr├şs┼ą priamo na miesto ur─ŹeniaÔÇť. K dobrej n├ílade bude hra┼ą ─Źas┼ą kapely Samorast v ─Źase od 11:00 ÔÇô 14:00 hod..

 

POZOR ÔÇô gul├í┼í ZDARMA:

Pre t├Żch, ktor├ş absolvuj├║ trasu n├íu─Źn├ęho chodn├şka zahr┼łuj├║cu minim├ílne 4 zast├ívky a fotografiou preuk├í┼żu, ┼że sa pri dan├Żch 4 tabuliach zastavili dostan├║ porciu gul├í┼ía zdarma. Na tabuli bude pripevnen├Ż predmet, ktor├Ż mus├ş by┼ą na fotografii. Viac o chodn├şku n├íjdete na tejto str├ínke - ┼áalapersk├í hora ┼áalapersk├í hora

V pr├şpade nepriazniv├ęho po─Źasia sa otvorenie sez├│ny uskuto─Źn├ş v n├íhradnom term├şne.

 Za v├Żbor ZO SZZ

   

 

 

 
    
 
 
 
  ┬ę 2011 copyright - velkybiel.com - Ve─żk├Ż Biel - neofici├ílne str├ínky 
V┼íetky pr├íva vyhraden├ę na obrah str├ínok www.velkybiel.com